A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az úszás férfi 200 méteres pillangóúszás versenyszámát július 30-án rendezték a Piscines Bernat Picornell-ban.
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Dátum
|
Forduló
|
1992. július 30., csütörtök |
Selejtező
|
1992. július 30., csütörtök |
Döntők
|
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: az A-döntőbe jutott időeredmény alapján
- q: a B-döntőbe jutott időeredmény alapján
- OR: olimpiai rekord
Az összesített eredmények alapján a legjobb időeredménnyel rendelkező 8 úszó jutott az A-döntőbe, további nyolc versenyző a B-döntőbe került.
H
|
F
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
Idő
|
Mj
|
1. |
7 |
4 |
Melvin Stewart |
Egyesült Államok (USA) |
1:56,99 |
Q
|
2. |
5 |
1 |
Danyon Loader |
Új-Zéland (NZL) |
1:58,15 |
Q
|
3. |
5 |
5 |
Franck Esposito |
Franciaország (FRA) |
1:58,75 |
Q
|
4. |
6 |
4 |
Martin Roberts |
Ausztrália (AUS) |
1:58,91 |
Q
|
5. |
7 |
3 |
Gyenyisz Pankratov |
Egyesített Csapat (EUN) |
1:59,00 |
Q
|
6. |
7 |
1 |
Rafał Szukała |
Lengyelország (POL) |
1:59,51 |
Q
|
7. |
5 |
2 |
Robert Pinter |
Románia (ROM) |
1:59,59 |
Q
|
8. |
5 |
4 |
Kavanaka Keiicsi |
Japán (JPN) |
1:59,96 |
Q
|
9. |
6 |
8 |
Martin Herrmann |
Németország (GER) |
2:00,47 |
q
|
10. |
6 |
2 |
Chris-Carol Bremer |
Németország (GER) |
2:00,49 |
q
|
11. |
7 |
5 |
Can Ergenekan |
Törökország (TUR) |
2:00,82 |
q
|
12. |
6 |
3 |
David Wharton |
Egyesült Államok (USA) |
2:00,84 |
q
|
13. |
6 |
7 |
Simon McKillop-Davies |
Ausztrália (AUS) |
2:00,92 |
q
|
14. |
5 |
7 |
Marco Braida |
Olaszország (ITA) |
2:01,18 |
q
|
15. |
2 |
5 |
Eduardo Beca |
Brazília (BRA) |
2:01,20 |
q
|
6 |
6 |
Tom Ponting |
Kanada (CAN) |
q
|
17. |
5 |
3 |
Mijosi Tomohiro |
Japán (JPN) |
2:01,27 |
|
18. |
7 |
6 |
Konrad Gałka |
Lengyelország (POL) |
2:01,33 |
|
19. |
7 |
7 |
André Luiz Teixeira |
Brazília (BRA) |
2:01,39 |
|
4 |
2 |
Matjaž Kozelj |
Szlovénia (SLO) |
|
21. |
4 |
4 |
José Luis Ballester |
Spanyolország (ESP) |
2:01,41 |
|
22. |
4 |
5 |
Simon Wainwright |
Nagy-Britannia (GBR) |
2:01,53 |
|
23. |
6 |
5 |
Mehmet Taner |
Törökország (TUR) |
2:01,61 |
|
24. |
5 |
8 |
Jorge Pérez |
Spanyolország (ESP) |
2:01,63 |
|
25. |
6 |
1 |
Christophe Bordeau |
Franciaország (FRA) |
2:01,99 |
|
26. |
7 |
8 |
Edward Parenti |
Kanada (CAN) |
2:02,00 |
|
27. |
4 |
3 |
Guy Callaghan |
Új-Zéland (NZL) |
2:02,12 |
|
28. |
3 |
6 |
Craig Jackson |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
2:02,17 |
|
29. |
3 |
4 |
Diogo Madeira |
Portugália (POR) |
2:02,22 |
|
30. |
4 |
7 |
David Monasterio |
Puerto Rico (PUR) |
2:02,32 |
|
31. |
3 |
2 |
Vesa Hanski |
Finnország (FIN) |
2:02,75 |
|
32. |
3 |
5 |
Alexander Brandl |
Ausztria (AUT) |
2:02,88 |
|
33. |
3 |
7 |
Deniszlav Kalcsev |
Bulgária (BUL) |
2:03,73 |
|
34. |
4 |
1 |
Miguel Cabrita |
Portugália (POR) |
2:04,28 |
|
35. |
3 |
1 |
Hrisztian Minkovszki |
Bulgária (BUL) |
2:05,18 |
|
36. |
3 |
3 |
Kai Johansson |
Finnország (FIN) |
2:05,71 |
|
37. |
2 |
4 |
V Meng Tan |
Szingapúr (SIN) |
2:06,41 |
|
38. |
2 |
2 |
Duncan Todd |
Hongkong (HKG) |
2:08,20 |
|
39. |
1 |
3 |
Kristan Singleton |
Amerikai Virgin-szigetek (ISV) |
2:08,71 |
|
4 |
6 |
Kire Filipovszki |
Független résztvevők (IOP) |
|
41. |
1 |
7 |
Janko Gojković |
Bosznia-Hercegovina (BSH) |
2:09,08 |
|
42. |
1 |
5 |
Alan Espínola |
Paraguay (PAR) |
2:11,88 |
|
43. |
2 |
3 |
Benoît Fleurot |
Mauritius (MRI) |
2:13,09 |
|
44. |
2 |
7 |
Julian Bolling |
Srí Lanka (SRI) |
2:17,47 |
|
45. |
1 |
6 |
Zijád Kasmíri |
Szaúd-Arábia (KSA) |
2:21,59 |
|
46. |
1 |
2 |
Mohamed Khamis |
Egyesült Arab Emírségek (UAE) |
2:29,73 |
|
B-döntő
|
H
|
Ö
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
Idő
|
Mj
|
1. |
9. |
5 |
Chris-Carol Bremer |
Németország (GER) |
1:59,93 |
|
2. |
10. |
6 |
David Wharton |
Egyesült Államok (USA) |
2:01,08 |
|
3. |
11. |
4 |
Martin Herrmann |
Németország (GER) |
2:01,14 |
|
4. |
12. |
3 |
Can Ergenekan |
Törökország (TUR) |
2:01,21 |
|
5. |
13. |
1 |
Tom Ponting |
Kanada (CAN) |
2:01,60 |
|
6. |
14. |
2 |
Simon McKillop-Davies |
Ausztrália (AUS) |
2:01,86 |
|
7. |
15. |
8 |
Eduardo Beca |
Brazília (BRA) |
2:01,87 |
|
8. |
16. |
7 |
Marco Braida |
Olaszország (ITA) |
2:02,24 |
|
A-döntő
|
Hely.
|
P
|
Név
|
Nemzet
|
Idő
|
Mj
|
1 Arany |
4 |
Melvin Stewart |
Egyesült Államok |
1:56,26 |
OR
|
2 Ezüst |
5 |
Danyon Loader |
Új-Zéland |
1:57,93 |
|
3 Bronz |
3 |
Franck Esposito |
Franciaország |
1:58,51 |
|
4. |
7 |
Rafał Szukała |
Lengyelország |
1:58,89 |
|
5. |
8 |
Kavanaka Keiicsi |
Japán |
1:58,97 |
|
6. |
2 |
Gyenyisz Pankratov |
Egyesített Csapat |
1:58,98 |
|
7. |
1 |
Robert Pinter |
Románia |
1:59,34 |
|
8. |
6 |
Martin Roberts |
Ausztrália |
1:59,64 |
|